Šiame Verslo žinių straipsnyje rasite mūsų įmonės komentarą, kaip išsirinkti tinkamą buhalterį.
Apskaitininkai ne tik skaičiuoja
Kad ir koks mažas būtų jūsų verslas, be bendrovėje dirbančio buhalterio ar samdomos buhalterinės apskaitos įmonės paslaugų jis greičiausiai neišsivers.
Įvairius mokesčių, buhalterinės apskaitos, atlyginimų mokėjimo ir panašius klausimus pradedantieji verslininkai dažniausiai vadina kaip sudėtingiausius ir keliančius daugiausia problemų. Gerai, jei klaidos daromos pirmuosius veiklos metus, per kuriuos už jas niekas nebaudžia. Vėliau nesugebėjimas tvarkyti biurokratinių reikalų gali nemažai kainuoti.
„Įvairios valstybės remiamos konsultacijos raštvedybos, verslo finansavimo, rinkodaros, finansų apskaitos klausimais, be abejo, prisideda prie jauno verslininko ugdymo, teigiamo psichologinio nusiteikimo ir paskatinimo pradedantiesiems verslą. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad tik konsultacija už jus darbo neatliks. Tarkime, teikiamos konsultacijos apie finansų apskaitą apima patarimus apskaitos organizavimo, apskaitos sistemos pasirinkimo klausimais, tačiau neapima pačios buhalterinės apskaitos tvarkymo įmonėje. O šioje srityje daugiausia kyla įmonei gyvybiškai svarbių klausimų, kurių atsakymas padėtų įmonei sėkmingai žengti į priekį“, – teigia p. Gavėnaitė, TFS direktorė.
Padeda visaip
Pašnekovė sako, kad paprastai buhalteriams nepakanka mokėti gerai skaičiuoti. Anot jos, pradedantys verslininkai iš jų nori gauti pagalbą įvairesniais klausimais.
„Verslininkas, susidūręs su kasdiene problema, pavyzdžiui, personalo įdarbinimo, darbo saugos klausimais, teisiniais neaiškumais, įvairių priežiūros institucijų raginimais, teisės normų aiškinimo klausimais, visada pirmiausia kreipiasi į įmonės buhalterį. Ir tik nuo įmonės pasirinkto buhalterio priklausys, ar jis išspręs daugumą kylančių problemų, kurios galbūt ne visai susijusios su apskaita“, – kalba p. Gavėnaitė.
Dėl šios priežasties verslo naujokams geriausia būtų samdyti ar įdarbinti tokį buhalterį, kurio akiratis yra gerokai platesnis, gilesnis žinių bagažas.
„Jei įmonės steigėjas renkasi apskaitos įmonę, kuri tvarkys apskaitą, ir yra pradedantis verslininkas, kuriam stinga pradinių elementarių žinių, kaip išrašyti sąskaitą faktūrą, kokie mokesčiai yra Lietuvoje, kaip sutaupyti verslo pradžioje optimizuojant išlaidas, tai turėtų daryti labai atsakingai. Atkreipti dėmesį reikėtų į tai, ar apskaitos kompanija orientuojasi į pradedantįjį verslą“, – sako pašnekovė.
Žinoma, vienas žmogus visais pradedančiajam verslininkui kylančiais klausimais pakonsultuoti negalės, tačiau renkantis partnerius vertėtų gerai patyrinėti rinką ir rasti tų, kurie galėtų suteikti maksimaliai plačią pagalbą.
„Derėtų atkreipti dėmesį į įmonės teikiamą pridėtinę vertę, ar ji linkusi puoselėti jaunąjį verslą, ar turi kitų sričių specialistų – teisininkų, verslo konsultantų, kurie, esant reikalui, būtų pasirengę padėti. Pačiai apskaitos įmonei toks požiūris į jaunąjį verslininką yra didžiulė investicija ir tik nuo įmonės politikos priklauso, kaip ji žiūri į jaunuosius verslininkus“, – kalba p. Gavėnaitė.